Deklaracja dostępności

Powiatowe Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Sp. z o.o. zobowiązuje się zapewnić dostępność do swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 848, z późn. zm.). Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Sp. z o.o. www.pcz.org.pl (dalej strona internetowa).

Data publikacji i aktualizacji strony internetowej


  1. Data publikacji strony internetowej: 2017-02-24.
  2. Data ostatniej dużej aktualizacji: 2024-06-05.


Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne:

Treści wymienione poniżej są niedostępne z następujących powodów:


  • zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości;
  • część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego;
  • część plików nie jest dostępnych cyfrowo;
  • niektóre elementy zawierają zbyt niski lub zbyt wysoki kontrast pomiędzy tekstem a tłem;
  • na niektórych podstronach brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.

Standardy dostępności:


  • Na stronie można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
  • Stosujemy zasady prostego języka.
  • Posiadamy interfejs pomagający w dostosowaniu strony osobom słabowidzącym (ikona niebieskiego ludzika w prawym dolnym rogu). Możliwość odwrócenia kolorów, zmiany kontrastu, nasycenia kolorów, wyodrębnienia linków, skalowania treści, zmiany wielkości czcionki, wysokości linii i odstępów między literami.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia: <span id=”a11y-data-sporzadzenie”>2024-09-11</span>.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.


Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Aleksandra Łabuda, labuda.aleksandra@pcz.org.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 757449030. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.


Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich dostępna jest pod adresem: https://www.rpo.gov.pl


Dostępność architektoniczna

Powiatowe Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Sp. z o.o. zlokalizowane jest w budynku znajdującym się w Kamiennej Górze przy ul. Bohaterów Getta 10.

Na terenie zewnętrznym, w bezpośrednim sąsiedztwie, znajduje się 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Parking znajduje się na tym samym poziomie co wejście główne do Izby Przyjęć.

Wejścia do budynku

Główne wejście do budynku pozbawione jest barier architektonicznych.

Drzwi wejściowe do budynku otwierają się automatycznie. Za nimi jest wiatrołap, następnie znajdują się drugie drzwi otwierane automatycznie, prowadzące do Izby Przyjęć.

Po lewej stronie od wejścia głównego znajduje się bezpośrednie wejście do Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej do którego prowadzą schody – brak platformy wjazdowej dla wózków inwalidzkich, możliwość dostania się windą z poziomu 1.

Po prawej stronie od wejścia głównego znajduje się wjazd wyłącznie dla kartek pogotowia, oraz wejście na Izbę Przyjęć przez Izolatkę (jeśli jest takie wskazanie medyczne) – wejście z poziomu gruntu, szerokość drzwi umożliwia wjazd na wózku inwalidzkim lub z wózkiem dziecięcym.

Z prawej strony budynku ( dojście drogą pożarową) znajduje się bezpośrednie wejście do Administracji ( wejście po 2 stopniach, brak platformy wjazdowej, możliwość dostania się windą z poziomu 1) oraz wejście do Punktu Szczepień i Poradni Dzieci Zdrowych ( wejście po równi pochyłej).

Z lewej strony budynku znajduje się wejście znajdujące się w bliskim sąsiedztwie Oddziału Pediatrycznego. Wejście jest z poziomu gruntu, szerokość drzwi umożliwia wjazd na wózku inwalidzkim lub z wózkiem dziecięcym.

Do budynku prowadzą również wejścia służbowe, niedostępne dla pacjentów:

– wejście od stronty Laboratorium

– wejście od strony Oddziału Pediatrycznego

– wejście od strony Bloku Operacyjnego

– wejście naprzeciwko Działu Technicznego łączące wszystkie klatki schodowe

Kondygnacje

Budynek Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Sp. z o.o. jest wielopoziomowy, w budynku funkcjonują dwie windy. Windami można dotrzeć na każde piętro budynku oprócz Oddziału Pediatrycznego – gdzie na schodach zainstalowana jest rampa wjazdowa.

Na poziomie 0 znajdują się: Administracja, Podstawowa Opieka Zdrowotna, Punkt Pobrań, Punkt Szczepień, Poradnia Gastroenterologiczna, Oddział Pediatryczny, Laboratorium, Apteka Szpitalna, Statystyka Medyczna, Dział IT. Poziom ten jest wyposażony w toaletę z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością. Wszystkie pomieszczenia są pozbawione progów, a szerokość drzwi umożliwia wjazd na wózku inwalidzkim lub z wózkiem dziecięcym.

Na poziomie 1 znajdują się: Izba Przyjęć, Rejestracja ( do poradni chirurgicznej, diabetologicznej, kardiologicznej, pracowni USG, pracowni RTG, na zabiegi operacyjne), Pracownia RTG, Pracownia TK, gabinety lekarskie Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej oraz Izby Przyjęć, Oddział Chirurgii Ogólnej, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Blok Operacyjny. Wszystkie pomieszczenia są pozbawione progów, a szerokość drzwi umożliwia wjazd na wózku inwalidzkim lub z wózkiem dziecięcym.

Na poziomie 1 znajdują się: Zakład Opiekuńczo Leczniczy, Poradnie: chirurgii ogólnej, diabetologiczna, położniczo – ginekologiczna, kardiologiczna. Poziom ten jest wyposażony w toaletę z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością (na terenie Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego). Wszystkie pomieszczenia są pozbawione progów, a szerokość drzwi umożliwia wjazd na wózku inwalidzkim lub z wózkiem dziecięcym.

Na poziomie 2 znajdują się: Oddział Chorób Wewnętrznych, Gabinet USG. Poziom ten jest wyposażony w toaletę z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością (na ternie Oddziału Chorób Wewnętrznych). Wszystkie pomieszczenia są pozbawione progów, a szerokość drzwi umożliwia wjazd na wózku inwalidzkim lub z wózkiem dziecięcym.

Poszczególne komórki organizacyjne oznaczone są tablicami informacyjnymi.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma sygnalizacji dla osób niewidomych i słabowidzących.

W budynku nie można skorzystać z tłumacza języka migowego – trwają prace nad poprawieniem dostępności.

 

Ułatwienia dostępu